Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimorë. Pasdite, në pjesët veriperëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut dhe bubullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 26 deri në 35 gradë, shkruan Alsat.

UV=7

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj dhe erë mesatare nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 31 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button