Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Gjatë ditës së sotme moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 28 deri në 35 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 32 gradë Celsiusë. Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button