Laporta: Barcelona fiton Championsin, nëse tifozët janë në krah të ekipit

Presidenti i klubit të Barcelonës, Zhoan Laporta beson se mund ta fitojnë trofeun e Ligës së Kampionëve këtë sezon. Blaugranat kanë pak gjasa të jenë në gjendje të luftojë për titull në La Liga me Real Madridin që kryeson ligën me tetë pikë epërsi ndaj rivalëve të tyre në “El Clasico”.

Pa Kupën e Mbretit për të konkurruar, fokusi i Barcelonës është në kualifikimin për në Ligën e Kampionëve, sezonin e ardhshëm dhe vetë garën e vitit 2024. Barazimi 1-1 i ndeshjes së parë të 1/8-tës kundër Napolit ishte një rezultat solid për skuadrën e Çavi Hernandez dhe ata janë të sigurt për të kaluar në fazën tjetër.

“Nuk po e hedhim poshtë peshqirin, pra te dorezohemi. Ne do të luftojmë për Ligën e Kampionëve dhe për La Ligën. Çdo gjë është e mundur. Barça na ka vetëm ne si tifozë të Barcelonës. Forca jonë vjen nga identiteti ynë. Dua që tifozët të jenë në krah të ekipit, trajnerit dhe lojtarëve tanë më shumë se kurrë. Nëse ata shohin që ju nuk dorëzoheni kurrë, as ata nuk do të dorëzohen”, përfundoi presidenti i Barcelonës.

LEXO EDHE:

Back to top button