Laurit Krasniqi, pasi shënoi ndaj Dritës bashkohet me Kosovën

Laurit Krasniqi i cili shkëlqeu ndaj Dritës duke shënuar edhe gol, tashmë i është bashkuar përfaqësueses së Kosovës për të përfaqësuar “Dardanët” në nivelin ndërkombëtar.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Federata e Futbollit e Kosovës, ku mesfushori tashmë është lojtari më i ri që i është bashkuar dardanëve.

Futbollisti është shprehur i lumtur që po i jepet mundësia të japë kontributin e tij për vendin e origjinës dhe se do të bëjë çmos që të vazhdojë të luajë në nivele sa më të larta dhe t’i bëjë krenarë familjen e tij dhe të gjithë tifozët e Kombëtares së Kosovës.

LEXO EDHE:

Back to top button