LEN: Si kaloi darka e Bujar Osmanit me Gruevskin?!

LEN: Si kaloi darka e Bujar Osmanit me Gruevskin?!

Lidhja Europiane për Ndryshim (LEN) përmes një komunikate për shtyp pyet se si kaloi darka e ministrit të jashtëm Bujar Osmani me ish kryeministrin Nikolla Gruevski.

“BDI akoma me mish e me shpirt mundohet që Nikolla Gruevskin ta kthejë në Shkup “pa therë në këmbë”, sepse kthimi i tij nga Budapesti, sipas kësaj partie, do të thotë shumë. Do të thotë shumë, sepse të vetmin shpëtim BDI e sheh pikërisht te kthimi i Gruevskit. Është kjo një ëndërr e BDI-së, por për fatin e tyre të keq, realiteti aktual nuk është ëndërr, por dëshmi që tregon se në Maqedoninë e Veriut kemi përkeqësim të gjendjes në çdo aspekt dhe në çdo sferë. Tashmë ka dëshmi se BDI, përmes formave të ndryshme, është në kontakt me Gruevskin, me të cilin shqyrtohen mundësitë e kthimit të tij, nga i cili do të varej fati i ardhshëm i BDI-së, bashkë me LSDM-në”, thuhet në njoftimin e LEN-it nga ku pyesim publikisht:

“Si kaloi darka e ministrit Bujar Osmani me Gruevskin me 06.09.2023 në Budapest? Çfarë shije pati kjo darkë dhe si do të realizohet kthimi “triumfal” i Gruevskit?”.

LEXO EDHE:

Back to top button