Leon Dajaku, do të largohet nga Bajerni

Futbollisti me prejardhje shqiptare, Leon Dajaku është afër të bëhet me skuadër të re. Dajaku nuk është duke gjetur minutazhën e duhur të skuadra e parë e Bajern Munihut dhe shumicën e ndeshjeve qëndron të ekipi i dytë. Sipas Bild, Dajaku do t’i bashkohet Union Berlinit në formë huazimi deri në fund të edicionit.

- Advertisment -

Talenti shqiptarë nuk është pjesë e skuadrës së dytë të Bajernit ngase është afër që ta kompletojë huazimin. Kontrata momentale e Dajakut me Bajernin skadon në vitin 2023. Ndërkohë, kujtojmë se lojtari ka të drejtë që të zgjedh Kombëtaren e Kosovës.

LEXO EDHE:

Back to top button