Liga e Evropës/ Liverpooli në mision të vështirë, vëmendja tek Roma-Milan

Liga e Evropës/ Liverpooli në mision të vështirë, vëmendja tek Roma-Milan

Pas spektaklit që ofroi për dy ditë me radhë Liga e Kampionëve, sot është radha e Ligës së Evropës, aty ku sot do të mësohen çiftet gjysmëfinale të kësaj gare.

Vëmendja kryesore do të jetë në derbin e dy skuadrave italiane, Romës dhe Milanit, aty ku gjithçka ka mbetur e hapur pas ndeshjes së parë të cilën Roma e fitoi në “San Siro” me rezultat minimal 1-0, transmeton KosovaPress.

Stadiumi “Olimpico” do të jetë arenë e një ndeshje të zjarrtë duke ditur se të dy këto skuadra e shohin këtë kompeticion si mundësi të mirë për shpëtuar sezonion katual.

Ndeshje interesante do të jetë edhe ajo që zhvillohet në Bergamo të Italisë ndërmjet Atalantës dhe Liverpoolit. Skuadra e Jurgen Klopp u shokuar në ndeshjen e parë para tifozëve të vet duke u mposhtur nga italianët me rezultat 3-0. “Te kuqtë” duhet të bëjnë një paraqitje të ëndrrave për ta përmbysur rezultatin dhe për të kaluar tutje.

Në dy ndeshjet tjera ballafaqohen Marsej-Benfika dhe West Ham United-Bayer Leverkusen.

Të gjitha ndeshjet nisin nga ora 21:00.

LEXO EDHE:

Back to top button