Liga e Kampionëe vazhdon me 2 sfida nxitëse

Të mërkurën vazhdojnë emocionet në kuadër të Ligës së Kampionëve, ku do të zhvillohen edhe dy super ndeshje. Takim më interesante do jetë mes Seviljës dhe Borusia Dortmundit. Vendasit kanë nëntë fitore radhazi dhe synojnë të vazhdojnë me këtë seri, derisa mysafirët pas dy rezultateve negative synojnë këndelljen. Nga ana tjetër, skuadra e Portos do përballet me Juventusin. Ndeshja pritet të jetë interesante me “Bianconerët” që shihen si favorit dhe vendasit që do bëjnë ç’mos për fitore. Të dy takimet nisin në ora 21:00.

LEXO EDHE:

Back to top button