Liga e Kombeve, turneu final do të zhvillohet në Holandë

Turneu final i Ligës së Kombeve do të zhvillohet nga 14 e deri më 18 qershor të vitit të ardhshëm në Roterdam dhe Enshede të Holandës.

Kombëtaret e Holandës, Kroacisë, Italisë dhe Spanjës kanë siguruar pjesëmarrje në këtë turne. UEFA ende nuk ka bërë të ditur se kur do të hidhen shorti që do të përcaktojë çiftet e gjysmëfinales.

Mediat vendase pretendojnë se Holanda do të luajë në gjysmëfinalen e parë më 14 qershor në stadiumin e Fejnordit në Roterdam, ndërsa gjysmëfinalja e dytë, një ditë më vonë, do të zhvillohet në Enshede.

LEXO EDHE:

Back to top button