Liverpulli “peshkon” te PSZH, kërkon mesfushorin portugez

Jyrgen Klop dhe Liverpuli, nuk kanë pasur një sezon të lehtë, pasi rezultatet negative dhe forma jo e mirë e lojtarëve ka mbizotëruar në shtëpinë e tyre dhe trajneri gjerman dëshiron të shtojë një motorr shtesë në repartin e mesfushës.

Sipas “Football Insider”, skuadra angleze po vëzhgon me kujdes mesfushorin e PSZH-së, Renato Sançez, portugezi i cili nuk ka shumë rëndësi për ekipin francez.

Vlera e Sançezit në treg arrin në 20 milionë euro dhe Liverpulli po mendon të “peshkojë” portugezin gjatë merkatos së verës.

LEXO EDHE:

Back to top button