Lopetegi merr “dhuratën” e parë të merkatos së janarit

Sulmuesi brazilian, Mateus Kunja ka kaluar në Premier Ligë. Kunja nis një fazë të re profesionale duke iu bashkuar skuadrës angleze, Vulverhempton. Atletiko Madrid ka arritur një marrëveshje me Volverhemptonin për transferimin, me opsion blerjeje, të Mateus Kunja.

Sulmuesi brazilian, u transferua në Madrid në verën e vitit 2021, ka luajtur gjithsej 54 ndeshje zyrtare si ‘rojiblanco’, duke dhuruar gjithsej 6 asistime dhe duke shënuar 7 gola me fanellën e skuadrës spanjolle.

LEXO EDHE:

Back to top button