Loriana Kuka, eliminohet nga “Tokio 2020”

Xhudistja kosovare Loriana Kuka ka zhvilluar një luftë të ashpër kundër ruses Aleksandra Babintseva në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, megjithatë nuk ia doli ta mund. Ajo në kohën e rregullt ishte e barabartë me xhudisten ruse, Aleksandra Babintseva, por më pas rusja fitoi në “Golden Score” me një lëvizje “Ëaza-Ari” e cila ia dha fitoren asaj dhe ia humbi shpresat Lorianës për medalje.

- Advertisements -

Kujtojmë se deri më tani Kosova ka fituar tri medalje të arta në Lojërat Olimpike, duke filluar nga Majlinda Kelmendi në vitin 2016, pastaj këtë vit Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova.

LEXO EDHE:

Back to top button