Luftime mes palestinezëve në Bregun Perëndimor pasi Autoriteti Palestinez arrestoi komandantin e Hamas

Luftime mes palestinezëve në Bregun Perëndimor pasi Autoriteti Palestinez arrestoi komandantin e Hamas

Forcat e sigurisë së Autoritetit Palestinez kanë hyrë në Nablus për të arrestuar operativin e organizatës terroriste palestineze Hamas Musab Shtayyeh por u përballën me rezistencë ndaj bastisjeve. Raportohet për një palestinez të vrarë që nxiti përleshje të armatosur gjatë tërë natës mes të të hënës dhe të martës.

Dhuna është përshkallëzuar në Bregun Perëndimor pasi fraksionet e ndryshme palestineze kanë hapur zjarr ndaj forcave të sigurisë së Autoritetit Palestinez në rrugët e qytetit Nablus.

LEXO EDHE:

Back to top button