Luiza Gega, fiton maratonën e Tiranës me rekord të ri

Luiza Gega është fitues e Maratonës së Tiranës. Me këtë rast atleta nga Shqipëria, ka vendosur  rekordin e ri duke kaluar rekordin e saj personal, ku herën e fundit e përfundoi maratonën për 70 minuta e 58 sekonda, ndërsa këtë herë për 70 minuta e 18 sekonda.

 

“Nuk di të them a ka kënaqësi më të bukur dhe emocion më të madh të garosh në vendin tënd. Gjithë rrugës ka njerëz që brohorasin. Unë sot kam thyer një rekord të ri kombëtar në gjysmë-maratonë. Nuk është se u përgatita, por e pash që ishte e mundur dhe provova ta arrija. Vazhdoj të jem në top formë dhe këtë vit do ta mbaj mend gjatë”, u shpreh Gega për “Oversport”.

LEXO EDHE:

Back to top button