Makina zyrtare godet protestuesit në Podgoricë?

Qytetarët në Mal të Zi kanë shprehur revoltën e tyre mbi Ligjin për marrjen e shtetësisë si dhe ndryshimet në Ligjin për leje qëndrimi, njoftojnë mediumet vendase.  Derisa qytetarët ishin grumbulluar për të protestuar në rrugën Podgoricë – Nikshiç, një automjet që dyshohet që është makinë  zyrtare e qeverisë, nuk është ndaluar dhe ka shpërndarë turmën duke përplasur protestuesit.  Qytetarët shihen se si fillimisht ulen në pjesën e përparme të veturës në lëvizje, pas çka makina vazhdon të ecë duke goditur disa protestues.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button