Makinat e luksit që “po çmendin” Instagram-in

Janë të gjitha makina luksi, të fuqishme dhe tejet të shtrenjta.

- Advertisment -

Në vend të parë qëndron Porsch dhe Roll Royce me tre modele në klasifikim. Ndoshta ato nuk janë automjetet me perdorimin më të gjerë, ndoshta bëjnë pjesë tek ato makina të cilat shitjet janë të shumë të pakta, po duhet thënë që padyshim janë makinat më të ndjekura në rrjetet sociale, më të fotografuara apo siç mund të quhen “ te preferuarat e Instagramit”.

Sipas renditjes të bërë nga website Click4reg Private Plates, makinat të cilat janë më shumë të përdorura në imazhe në Instagram janë: Në vend të parë me 334.000 hashtag-e qëndron Porsch Panamera, e ndjekur nga BWV Seria 7 dhe Rolls Royce Phantom. Makinat e kompanive britanike të automobilëve kanë numrin më të lartë në këtë renditje, me plot 8 modele automjetesh, e ndjekur më pas nga ato gjermane me 5 modele.

LEXO EDHE:

Back to top button