Man. Siti ka humbur vetëm një nga 5 takimet me Realin

Man. Siti ka humbur vetëm njëherë nga Real Madridi në 5 ndeshjet e fundit. Skuadrat e Pep Guardiolës dhe Karlo Ançelottit barazuan 1-1 në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Që nga shkurti i vitit 2020, “Qytetarët” kanë mposhtur “Los Blancos” tre herë radhazi dhe kanë humbur një herë në gjysmëfinalet e vitit të kaluar.

Më 17 maj, Man.Siti do të përballet sërish me Real Madridin në gjysmëfinalen e kthimit të Ligës së Kampionëve, kur do të mësohet edhe finalisti i dytë në finalen e Ligës së Kampionëve në Stamboll të Turqisë.

LEXO EDHE:

Back to top button