Mançester Siti skuadra e gjashtë nga Anglia, fituese e Championsit

Në finalen e Ligës së Kampionëve, Mançester Siti mposhti Interin me rezultat minimal 1:0. Autori i golit të vetëm u bë mesfushori Rodri.

Me këtë rast Man. Siti u bë klubi i gjashtë anglez që fiton Kupën Evropiane. Më parë këtë trofe e kanë fituar Liverpulli (6 herë), Man. Junajtedi (3), Notingam Forest (2), Çellsi (2) dhe Aston Villa (1).

Siç e dini, Man. Siti fitoi Ligën e Kampionëve për herë të parë në histori.

LEXO EDHE:

Back to top button