Manchester City- Chelsea kryendeshja e raundit të tretë

Manchester City- Chelsea kryendeshja e raundit të tretë

Manchester City dhe Chelsea do të përballen në raundin e tretë të “Carabao Cup”, pas shortit të hedhur. Këto dy skuadra do t’i matin forcat në një ndeshje “derbi” në këtë kompeticion. Ndërkohë, skuadrat e tjera favorite për të triumfuar në këtë kompeticion do të kenë punë dukshëm më të lehtë. Arsenali e pret Brightonin, ndërsa Tottenham do të udhëtojë te Nottingham Foresti. Liverpooli ka punë në “Anfield” me Derby Countyn, ndërsa Manchester United luan vendas ndaj Aston Villas. Ndeshjet e para të raundit të tretë luhen më 8-9 nëntor. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button