Maqedonia U18, asnjë pikë në një çerek loje

Përfaqësuesja e Maqedonisë në baskteboll, në konkurencën e femave, dei më 18 vjet, në turneun e FIBA-s në Sofje të Bullgarisë, vendosi rekord negative. Maqedonia U18 në basketball, nuk arriti që të shënojë asnjë pikë në një çerek lojë ndaj kombëtares së Sllovenisë.

- Advertisements -

Basketbollistet e Maqedonisë, në 10 minuta lojë nuk arritën që të shënojnë asnjë pikë , duke regjsitruar edhe 15 topa të humbura, ndërsa Sllovenia e shfrytëzoi këtë mundësi dhe shënoi 34 pikë.

Mirëpo në vazhdim arritën që të shënojnë 13 pikë dhe të shkojnë në pushim me diferencë prej 42 pikëve. Në pjesën e dytë, Sllovenia ngriti tempon e lojës dhe në fund shënoi fitore bindëse pran rezultat 88-22.

LEXO EDHE:

Back to top button