Maqedonia U21, me fitore mbyll eliminatoret

Përfaqësuesja e Maqedonisë U21, me fitore ndal Malit të Zi, me rezultat 2-1, mbylli eliminatoret për Kampionatin Evropian 2021. Me këto 3 pikë, Maqedonia U21 verifikoi vendin e dytë, pas Spanjës.

- Advertisements -

Golat për vendasit shënuan Marko Gjorgjievski dhe Bojan Miovski, ndërsa Krstoviq vendosi shifrat përfundimtare të takimit në Shkup. Në kohën shtesë, Maqedonia U21, kishte mundësi që të shënojë golin e tretë, por Miovski nuk ishte fat dhe nuk arriti që të realizojë gol.

Maqedonia U21 mbylli eliminatoret me serinë e 5 ndeshjeve pa disfatë dhe me 18 pikë u nda në vendin e dytë.

LEXO EDHE:

Back to top button