Maradona është mirë, i hiqet hematoma

Me interevenim të shpejtë, mbrëmë është shpëtuar jeta e njërës ndër legendave më të mëdha të futbollit, Diego Armando Maradonës. Sipas Sebastian Sançit, njeriut që ka për detyrë të informojë në emër të Maradonës, ylli argjentinas I është nënshtruar një operacioni serioz, me të cilin është larguar hematoma nga truri.

- Advertisment -

“Maradona kishte hematom në tru dhe në mënyrë kirurgjike është larguar ky problem. Bëhet fjalë për intervenim serioz , mirëpo operacioni kaloi mirë , ashtu siç ishte planifikuar. Diego ndjehet mirë dhe pritet rikuperim i shpejtë,” tha pas operacioni Sançi.

LEXO EDHE:

Back to top button