Marca: Mbape, nuk duhet të pres ofertë të çmendur nga Reali

Dukej se saga me një transferim të mundshëm të Kilian Mbappes te Real Madrid kishte marrë fund kohë më parë, por papritur një botim mjaft autoritar i “Marca” publikoi një artikull për sulmuesin francez.

Autori i tekstit pretendon se me nënshkrimin e kontratës së re me PSZH-në, francezi zgjodhi paratë, jo sportin: “Vetëm Mbape e di nëse është penduar që bëri një zgjedhje të tillë. Duhet të kuptoni që askush nuk do t’i paguajë 150 milionë euro në sezon. Për të mos përmendur bonusin e famshëm të nënshkrimit.”

Ky i fundit lë të kuptohet se nëse Real Madridi do të ketë sërish mundësinë për të nënshkruar me Mbappe, skudra e realit do ta konsiderojë një transferim të tillë vetëm nëse çmimi është i arsyeshëm. Sipas “Marca”, ditët kur Kilian Mbape ishte objektivi i vetëm i Madridit kanë përfunduar.

Edhe pse historia e Real Madridit dhe yllit parizien nuk doli më e bukura në fund, nuk ka gjasa që Madridi ta braktisë plotësisht idenë për të nënshkruar me një futbollist kaq të talentuar.

Por PSZH nuk do të pranojë të ndahet kaq lehtë me një nga lojtarët kryesorë të skuadrës./Albeu/

LEXO EDHE:

Back to top button