Marselo largohet nga Olimpiakosi dhe niset drejt……Arabisë Saudite?!

Braziliani Marselo ka shumë gjasa që të vazhdojë karrierën në Arabinë Saudite. Të paktën këtë gjë raportojnë mediat në Itali të cilat thonë se mbrojtësi 34-vjeçar ka një ofertë nga Al Nassr për të vazhduar karrierën pranë Kristiano Ronaldos.

Marselo është larguar nga Olimpiakosi në më pak se 1 vit që nga nënshkrimi. Sipas mediave spanjolle, klubi dhe mbrojtësi ranë dakord për të zgjidhur kontratën pas vetëm 10 paraqitjeve me ekipin grek. Marselo luajti 10 ndeshje në total, 5 në ligë, 2 në Ligën Europa dhe 3 në Kupën e Greqisë, duke shënuar në total vetëm 3 gola.

Destinimi i mundshëm mund të jetë pranë ish-mikun të tij më të mirë te Real Madrid, Kristiano Ronaldo, por ende nuk ka ardhur ndonjë ofertë zyrtare për të nga klubi saudit./abcnews/

LEXO EDHE:

Back to top button