Mbretëresha e muzikës pop feston datëlindjen e 62-të në Xhamajka


Legjenda thotë se Madonna Veronica Louise Ciccone arriti në Nju Jork në vitin 1978 me 35 dollarë në xhep. Ajo pozoi nudo dhe punoi si kameriere për të paguar për klasat e vallëzimit.

Madonna thotë se kurrë nuk do të kishte sukses, por kjo nuk e prishi vendosmërinë dhe dëshirën e saj të patrembur për ta realizuar ëndrrën.

Katër dekada më vonë, ajo është një nga gratë më të suksesshme në biznesin e shfaqjes. Mbretëresha e muzikës pop festoi datëlindjen e 62-të.

Pa ndikimin e Madonna, muzika e saj, shprehja e modës dhe e gjithë koncepti i famshëm, kultura e sotme pop nuk do të ekzistonte ashtu siç është. Ajo gjithashtu krijoi ekstravagancë moderne të koncerteve, para kësaj turne koncertesh kryesisht ishin ngjarje të mërzitshme vizuale.

Dhe nëse mendonit se festimi i 62-të i datëlindjes kaloi në një ton më të qetë me tortë dhe qirinj, keni gabuar.

Ajo nuk do të festojë askund, kështu që “u hodh” në Xhamajka dhe u bashkua nga ekipi i saj, si dhe vajza e saj Lourdes, 23-vjeç. Dhe pikërisht kur ndjekësit e saj në mediat sociale menduan se i kishin parë të gjitha, ajo arriti t’i befasojë përsëri.

Ajo i trajtoi ato me fotografi nga festimi, dhe më mbresëlënësja ishte ajo ku ajo pozon me një pjatë plot marihuanë. Sikur të mos mjaftonte kjo, Madonna kishte një nyje të mbështjellë në gojë.

“Mirë se vini në Xhamajka”, shkroi ajo në përshkrimin e njoftimit, i cili mblodhi mbi dhjetë mijë komente në një kohë të shkurtër.

Madonna festoi datëlindjen në shoqërinë e balerinit Ahlamalik Williams. Lidhja e tyre është spekuluar për sa kohë, por Madonna ende nuk e ka konfirmuar se është në lidhje me të riun, i cili është pothuajse në të njëjtën moshë me vajzën e saj, Lourdes.

LEXO EDHE:

Back to top button