Më shumë të reshura shiu në Shtip, 38 litra në metër katrorë

Në 24 orët e fundit, më së shumti reshje shiu ka pasur në Shtip, 38 litra për metër katrorë, më pas vijon me 30 Gjevgjelia dhe me nga 28 Kriva Pallanka, Strumica dhe Berova. Njëzet litra ranë në Demir Kapi, 16 në Gjurishte, 9 Pretor, 7 Tetovë, 6 Ohër, Manastir, Prilep, 5 Shkup-Petrovec, Pozharan, 4 në Shkup-Zajçev Rid, informon Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button