MediaTek po sjell lidhje satelitore në telefonat Android

MediaTek po sjell lidhje satelitore në telefonat Android

Lidhja satelitore ka qenë diçka e madhe në industrinë e telefonave të mençur në vitin 2023, me Qualcomm që prezantoi “Snapdragon Satellite” për telefonat inteligjentë në janar dhe Samsung në anën tjetër debutoi me teknologjinë për çipat Exynos.

LEXO EDHE:

Back to top button