Mësohen skuadrat finaliste të “FA Cup” në Anglia

Skuadra e Lester Sitit ka siguruar kualifikimin në finale të “FA Cup’” në Angli, pasi mposhten Sautemptonin në gjysmëfinale. Vendasit ishin dukshëm më të mirë qysh nga minuta e parë, por rezultati përfundimtar doli të jetë 1- 0.

- Advertisements -

Autor i të vetëm ishte Keleçi Iheanaço, që vulosi fitoren e Leicesterit dhe iu siguroi kualifikimin në finale. Aty, Lesteri do përballet me Çellsin, skuadër që eliminoi Mançester Sitin.

 

Finalja mes dy skuadrave do zhvillohet më 15 maj, me fillim në orën 18:30.

LEXO EDHE:

Back to top button