Mësohet orari i sfidave të para eliminatore të “Katar 2022”

Botërori “Katar 2022” ka mbyllur ndeshjet në dy grupet e tij, duke përcaktuar rrugëtimin në turne për ekipet që vazhdojnë garën e duke krijuar dy çiftet e para të ekipeve për fazën me eliminim direkt

Kështu, të shtunën do të luhet në orën 16:00 ndeshja mes Holandës që fitoi Grupin B dhe SHBA, e cila doli në vendin dytë në Grupin A.

Ndërkohë, të dielën në orën 20:00 do të luhet një tjetër sfidë shumë interesante mes Anglisë që fitoi Grupin B dhe Senegalit, i cili doli i dyti në Grupin B.

LEXO EDHE:

Back to top button