Mësohet paga e Milot Rashicës te Gallatasaraj

Milot Rashica është futbollisti më i ri i gjiganti turk Galatasaraj. Reprezentuesi kosovar do të kaloj sezonin 2022/23 si i huazuar tek skuadra e madhe turke. Gjiganti nga Stamboll pas prezantimit të Rashicës ka zbuluar edhe pagën që do të fitoj reprezentuesi i Kosovls gjatë qëndrimit në Turqi.

“Është arritur marrëveshje me futbollistin profesionist Milot Rashica dhe klubin e tij Noruiç Siti për transferimin e përkohshëm të lojtarit pa pagesë. Prandaj, një tarifë neto prej 1.500.000 EUR do t’i paguhet lojtarit për sezonin 2022-2023”, thuhet në njoftimin e Gallatasaraj-it.

LEXO EDHE:

Back to top button