Meta: Raportin tim nuk e kam me ndërkombëtarët, por vetëm me shqiptarët

Meta: Raportin tim nuk e kam me ndërkombëtarët, por vetëm me shqiptarët

“Raportin tim nuk e kam me ndërkombëtaret, por vetëm me shqiptarët. Këtë raport me shqiptarët do ta kem në mënyrë të hekurt në të ardhmen”, kështu është shprehur presidenti i Presidenti i Republikës Ilir Meta.

Ai gjithashtu theksoi se Kushtetuta e SHBA e frymëzon për lirinë dhe pavarësinë.

“Kushtetutën e SHBA e kam frymëzim, për liri, pavarësi dhe sovranitet. Marrëdhëniet e Ilir Metës me SHBA janë perfekte sepse asnjëherë nuk i ka gënjyer dhe asnjëherë nuk ka shkelur ligjet amerikane.”, ka thënë më tej presidenti Meta.

LEXO EDHE:

Back to top button