Milani me Ibrahimoviçin kërkon të mbajë kreun

Java e 18-të e Serie A përfundon me ndeshjen e “Sardegna Arena”, në të cilën Kaliari pret liderët e Milanit. Vendësit ndodhen në situatë të vështirë, me katër humbje radhazi, ndërsa “kuqezinjtë” duan të mos lëshojnë pe në renditje, ta ruajnë kreun. Për të dyja palët do të jetë një ndeshje themelore, duke marrë parasysh rezultatet e pretendentëve për objektivat e tyre përkatës. Në zonën e sigurisë, situata ngatërrohet gjithnjë e më shumë, ndërsa lufta bëhet edhe më të nxehtë për “Scudetto”, pas derbit të mbrëmshëm të Italisë dhe angazhimit të përkohshëm të Interit në krye.

Sa i takon formacionit, Pioli përsëri mund të llogarisë Ibrahimovic nga minuta e parë, i mbështetur nga Hauge, Brahim Diaz dhe Castillejo. Jashtë Calhanoglu për shkak të koronavirusit, i infektuar si Rebic, Kruniç dhe Teo Hernandez. Në mesfushë Tonali dhe Kessiè në pritje të Benaserit. Mes shtyllave të portës Donarumma, i paraprirë nga Kalabria, Kjaer, Romanjoli dhe Dalot.

LEXO EDHE:

Back to top button