Miliarderi Mark Cuban thotë se beson në të ardhmen e kriptomonedhave

Në një intervistë të supozuar për revistën Fortune, miliarderi tha se kriza që po kalon aktualisht hapësira e kriptove do të lejojë që të ndahen projektet e vlefshme nga ato që nuk bazohen në asgjë, transmeton “Bonitet”.

“Në blerjen e aksioneve dhe kriptovalutave, do të shihni se kompanitë që mbështeteshin nga para të lira dhe të lehta, por që nuk kishin perspektiva të besueshme për punë do të zhduken,” tha Cuban.

“Siç thotë Warren Buffett: Kur batica shuhet, ju mund të shihni se kush është duke notuar lakuriq.”

LEXO EDHE:

Back to top button