Milloshovski: Nëse nuk do të kishte presion nga opinioni, nuk do të kishte as dorëheqje

Deputet nga VMRO DPMNE, Antonio Milloshovski, i ftuar në emisionin “Programi 200”, duke folur për tragjedinë e Tetovës, tha se nëse nuk do të kishte një reagim të fortë të opinonit, nuk do të kishte as dorëheqje të funksionarëve, përgjegjës në këtë tragjedi.

- Advertisements -

Nuk mund të besohet sepse institucionet disa herë e kanë tradhtuar besimin se do të ketë besim të drejtë. Presioni nga opinioni është pozitiv dhe do ta bëjë pushtetin të veprojë. Nëse nuk do të ishte presioni i opinionit, as këto dorëheqje nuk do të ishin sepse ministri i Shëndetësisë në press konferencën e parë tha se nuk sheh arsye të japë dorëheqje- pohoi Antonio Milloshoski.

LEXO EDHE:

Back to top button