Ministri i Jashtëm rus do të vizitojë Turqinë më 1 dhe 2 mars

Ministri i Jashtëm rus do të vizitojë Turqinë më 1 dhe 2 mars

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov do të vizitojë Turqinë të premten dhe të shtunën, tha zëdhënësja e tij Maria Zakharova, ndërsa të dy vendet përgatiten për një vizitë në Turqi nga presidenti Vladimir Putin.

Lavrov do të marrë pjesë në një forum dhe do të zhvillojë bisedime me homologun e tij turk, tha Zakharova.

Rusia dhe Turqia po përgatisin një vizitë të Putinit, e cila, tha Kremlini këtë javë, do të zhvillohet pas zgjedhjeve presidenciale të Rusisë në mes të marsit.

LEXO EDHE:

Back to top button