Ministri sllovak i jashtëm për vizitë në vendin tonë

Ministri për Punë të Jashtme dhe Evropiane i Sllovakisë, Ivan Korçok gjatë ditës së nesërme do të qëndroj për vizitë zyrtare në vendin tonë. Përskaj takimit me ministrin e jashtëm Bujar Osmani, Korçok do të takoj edhe kryeministrin dhe presidentin e shtetit, Zxoran Zaev dhe Stevo Pendarovski. Ministria e Jashtëm njofton se gjatë takimit të dy ministrave do të flitet për marrëdhëniet dypalëshe mes dy vendeve si dhe do të shqyrtohet mundësia për thellimin e tyre, posaçërisht në planin ekonomik. Gjatë takimit pritet të hapet edhe tema e euro-integrimit të vendit tonë.

 

LEXO EDHE:

Back to top button