ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Денеска регистрирани 9 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:
Во последните 24 часа се направени 3.239 тестирања, а регистрирани се 9 нови случаи на КОВИД-19 од:
Скопје  и Кичево – по 3, Битола, Штип и Дебар –  по 1.
Регистрирани се 13 оздравени пациенти од:
Куманово – 4, Скопје – 3,  Виница – 2, Прилеп, Тетово, Штип и Кичево – по 1.
Регистрирани се 3 починати лица од:  Две починати лица од Скопје (86г) и (70г) и едно починато лице од Тетово (65г).
Сите пријавени се починати во болнички  услови.
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button