СПОРТФУДБАЛ

Ин Мемориам: Ненадејно почина Дашмир Беари

Трагична вест го потресе македонскиот фудбал. Ненадејно денеска почина Дашмир Беари, селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија до 17 години.

Тој почина во 50-тата година од животот.

Дашмир Беари беше поранешен тренер на неколку македонски клубови: Ренова, Гостивар, Дрита, Влазерими, а работеше и како помошник тренер во Ал Раед во Саудиска Арабија. Беше предводник и на македонските селекции до 15 и до 19 години.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button