СПОРТ

Македонската репрезентација тргна за Букурешт

Со чартер-лет од скопскиот аеродром, македонската фудбалска репрезентација денеска тргна за Букурешт. Сите тестови за коронавирус на фудбалерите се негативни и во комплетен состав ќе патуваат за Романија.

Advertisements

Избраниците на селекторот Игор Ангеловски последните пет дена од подготовките за настапот на Европското првенство ќе ги поминат во градот каде што ќе ги одиграат првите два натпревара од континенталниот шампионат.

„Црвено-жолтите“ на Европското првенство се наоѓаат во Ц-групата. Тие на 13 јуни ќе играат со Австрија, а на 17 јуни се среќаваат со Украина. Последниот натпревар од групната фаза ќе го имаат со Холандија во Амстердам.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button