СВЕТ

Отава блокирана две недели, полицијата предупредува

Веќе две недели трае протестот на камионџиите во Канада против задолжителното вакцинирање или карантин за премин на границата. Отава е блокирана, како и главните гранични премини со САД. Полицијата предупреди дека ќе превземе мерки за отстранување на блокадите, но демонстрантите не отстапуваат./slobodnaevropa

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button