ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Пукотници во скопската Чаршија

Неофицијално, едно лице е повредено вечерва во скопската Чаршија, пренесува Алсат. Инцидентот се случил околу 22:15 часот во едно кафуле во близина на „плоштадот Скендербеј“. Мотивите на настанот сè уште не се познати. Полицијата веднаш излегла на лице место и го истражува случајот. Подетални информации за овој инцидент се очекуваат утрешниот ден.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button