ВЕСТИЕКОНОМИЈА

Состанок на Регулаторна, се подготвува нов ценовник за горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник.

Advertisements

Минатата недела со одлука на Регулаторна дизелот и бензинот Супер-95 поскапеа за 0,50 денари, а цената на Супер-98 остана непроменета.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button