ВЕСТИСВЕТ

(ВИДЕО) Хаос во Италија, десетици отсечени од светот

Невреме го погоди северот на Италија, каде околу 50 лица се отсечени поради блокирани патишта, јавија локалните медиуми.

Поради дожд и силен ветер во регионот Венето, примени се над 500 итни повици за интервенција.

Advertisements

Синоќа службениците апелираа до жителите на северот на Италија во областа на езерото Комо да останат во своите куќи затоа што се очекуваат нови непогоди.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button