ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска, променливо облачно со услови за локален дожд

Во Македонија денеска наутро ќе има услови за локален дожд и зголемена облачност претежно во северните делови. Попладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, кој вдолж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Температурата ќе се движи од 7 до 19 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button