РЕГИОН

Земјотрес од 4,4 степени по Рихтер почувствуван во Грција

Земјотрес со јачина од 4,4 степени изутринава го погоди подрачјето Перистери, недалеку од Атина.  Земјотресот бил на длабочина од 2 км, а во моментов нема извештаи за штети и повредени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button