Moment historik, Lionel Mesi ngre në qiell Kupën e Botës

Lionel Mesi sot realizoi ëndrrën e tij duke mundur në finalen e Kupës së Botës Francën falë penalltive 4-2.

Kupa e Botës ishte e para për Mesin dhe e 3 në histori për Argjentinën.

Ndërkohë, Messi konfirmoi edhe njëherë se pas Kupës së Botës 2022, do të tërhiqet nga kombëtarja.

LEXO EDHE:

Back to top button