Mori pjesë në protestat pro-Palestinës, arrestohet aktorja e famshme e ‘Euphoria’

Mori pjesë në protestat pro-Palestinës, arrestohet aktorja e famshme e ‘Euphoria’

Aktorja Hunter Schafer, e cila ka luajtur në ‘Euphoria’ u arrestua, teksa protestonte për Palestinën të hënën.

Organizata anti-sioniste e udhëhequr nga hebrenjtë konfirmoi për ‘Vulture’ se aktorja ishte në 30 Rock të hënën pasdite kundër paraqitjes së Presidentit Joe Biden me aktorin Seth Meyers.

Fotot nga demonstrata e tregojnë atë të veshur me një këmishë, teksa bën thirrje për një armëpushim të menjëhershëm. “Hunter u arrestua në protestë, së bashku me 50 persona të tjerë,” tha një zëdhënës i JVP në një deklaratë. “Ne përgëzojmë angazhimin e saj për lirinë palestineze dhe për një të ardhme të drejtë për të gjithë”.

Fotot dhe videot e postuara në Instagramin e JVP tregojnë protestuesit duke brohoritur dhe duke mbajtur slogane që kritikojnë politikën e jashtme të Biden në Gaza, me mesazhe si “I japim fund rrethimit të Izraelit në Gaza” dhe “ndalo vazhdimin e gjenocidit”.

LEXO EDHE:

Back to top button