Moti i keq përfshinë disa pjesë të Maqedonisë

Moti i keq përfshinë disa pjesë të Maqedonisë

Moti i keq sot përfshiu disa pjesë të vendit. Bëhet fjalë për fshatrat e komunës së Likovës dhe Kumanovës ku pas reshjeve të mëdha të shiut pasoi edhe breshëri.

Përveç dëmeve të vogla materiale, si duket ky breshër ka shkatërruar edhe të mirat bujqësore.

Poashtu për shkak të rreshjeve të breshërit dëme materiale ka pasur edhe në Bllacë e Han të Elezit. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button