Moti me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri 21 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe I ngrohtë. Paradite me vranësira të vogla mesatare lokale, posaçërisht në rajonet verilindore. Do të fryjë erë e matur, përgjatë Vardarit përkohësisht e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 3 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 21 gradë.

- Advertisment -

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla. Tempereatura minimale do të ulet në 0 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 18 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button