fbpx

Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri më 34 gradë


Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 14 deri në 20, ndërsa ajo e ditës prej 28 deri në 34 gradë Celsius.

Në Shkup, moti do të jetë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe e përforcuar veriore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 18, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 30 gradë.

Në ditët në vijim moti do të jetë stabil dhe me diell me vranësira të vogla deri në mesatare.

LEXO EDHE:

Back to top button